TarihçeBİLKA PVC A.Ş. 2000 yılında Ankara'da kurulmuştur. Bilgi ve Kaliteyi ön planda tutan firmamız yapmışolduğu yatırımlarla bunu kanıtlamıştır. Profil makinaları Alman Makina üreticisi devi olan Krauss Maffei firmasından, extrusizyon makinelerini Avusturya’nın en saygın kalıp üreticisi olan Gruber ve Extrusionstechnik firmasından aldığı kalıplarla üretimine başlamıştır.

 

12000 m2 alana kurulu firma Ankara'nın 1. Organize Sanayi Bölgesinde faaliyetlerine devam etmektedir.

 

Tarihinde ilk günden itibaren üretmekte olduğu PVC bazlı ürünün kimyasal yapısında kaliteden ödün vermeden üretimini sürdürmektedir. Analiz değerlerine sürekli takip altında tutan, ürünlerin, kimyasallarda uygunsuz olduğu düşünülen hiçbir kimyasal ürün yer almamaktadır. Ürün mühendislerimiz tarafından ürünlerimiz sürekli denetim altında tutulmakta ve yapılan testler neticesinde değerlerimize uygun olan ürünler tüketiciye ulaştırılmaktadır. Bilka kendi bünyesinde kazandırdığı BilkaSoft yazılımı ile üretiminin tüm aşamalarını, sipariş ve sevkiyata ilişkin tüm verileri sağlıklı bir şekilde değerlendirmektedir. Bu başarısı beraberinde TÜV-CERT, ISO 9001, TSE, CE kalite belgeleri ile onaylanmıştır.

 

90’ı aşkın çalışanı ile üretmiş olduğu ürünlerini tüm dünyanın her köşesine göndermekten gurur duymaktadır. Sizleri de ailemizde görmek bizi onurlandıracaktır.